Mokyklos eTwinning projektui – Nacionalinis kokybės ženklelis

Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos eTwinning projektui – Nacionalinis kokybės ženklelis

Smagu pasidžiaugti, jog dar vienas mūsų mokyklos vykdytas tarptautinis „eTwinning“ projektas  „Handicrafting we know each other“ („Per rankdarbius mes pažįstame vieni kitus“) apdovanotas Nacionaliniu kokybės ženkleliu. Šį projektą vykdė 7- 8 (dabar jau 8-9) klasių mokiniai per technologijų, anglų kalbos ir informacinių technologijų pamokas. Projektą kūrė ir jį koordinavo mokytoja metodininkė Elena Kulbokienė, jai talkino - anglų kalbos mokytoja Asta Stonkuvienė. Mokiniai dirbo kartu su bendraamžiais iš Kipro, Lenkijos, Turkijos ir Rumunijos. Veikloje jie  rinko medžiagą apie tradicinius amatus ir rankdarbius, kūrė darbelius, įkvėptus mūsų ir partnerių šalių tradicijų, išmoko dirbti su naujais IT įrankiais, bendravo tarpusavyje  tobulindami anglų kalbą. Visiems projekte dalyvavusiems mokiniams įteikti Kokybės ženklelio sertifikatai, o laimėję Nacionalinius kokybės ženklelius projektai pateko į kasmetinio nacionalinio konkurso „Geriausia Lietuvos „eTwinning“  mokykla 2016“ atranką.

Nacionalinis  Kokybės ženklelis  projektui skirtas už aukštą meistriškumą šiose srityse: pedagoginis novatoriškumas, integracija į ugdymo turinį, bendravimas ir mainai tarp mokyklų partnerių, mokyklų partnerių bendradarbiavimas, technologijų taikymas bei rezultatai, poveikis ugdytiniams.

Šalies mokytojai vykdę „eTwinning“ projektus 2015-2016 mokslo metais ir pelnę Nacionalinius kokybės ženklelius, jais buvo apdovanoti „Artis Centrum Hotels“ Vilniuje vykusiame tarptautiniame kontaktiniame seminare „Tautiškumo ir tarptautiškumo dermė ugdyme“.

Mano nuomone, dalyvavimas ir pasiekimai „eTwinning“ projektinėje veikloje mokinius skatina ir motyvuoja kūrybinei, bei ugdomąjai veiklai, sudaro jiems galimybę bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais visoje Europoje, o mokytojams - atveria plačias galimybes tobulinti profesines kompetencijas seminaruose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje ir dirbti su savo mokiniais inovatyviai, šiuolaikiškai.

Mokytoja Elena Kulbokienė