Konkurso ,,Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2016‘‘ nugalėtojai

Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos vykdytas tarptautinis programos „eTwinning“ projektas „Handicrafting we know each other“ (liet. „Per rankdarbius mes pažįstame vieni kitus“) tapo konkurso „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2016“ nugalėtoju 11 - 15 metų amžiaus  moksleivių kategorijoje. Konkursą kasmet organizuoja Švietimo mainų paramos fondas. Šiais metais jame dalyvavo 90 atrinktų kokybiškiausių programos „eTwinning“ projektų, vykdytų  šalies švietimo įstaigų 2015 - 2016 mokslo metais ir pelniusių Nacionalinius kokybės ženklelius. Konkurso nugalėtojai pakviesti dalyvauti 2016-10-24/25 vyksiančioje „eTwinning“ mokinių stovykloje Vilniuje.

Projektą ,,Handicrafting we know each other“ (liet. ,,Per rankdarbius mes pažįstame vieni kitus“) vykdė mokyklos 7- 8 (dabar 8 - 9) klasių mokiniai. Jį kūrė ir koordinavo technologijų mokytoja Elena Kulbokienė. Projekte taip pat dalyvavo ir talkino anglų kalbos mokytoja Asta Stonkuvienė. Šis ,,eTwinning“  projektas gimė siekiant paskatinti moksleivius domėtis tradiciniais amatais ir rankdarbiais. Jo tikslas -  pažinti įvairių Europos šalių amatų kultūrą, sužinoti apie tradicines šventes, bei kurti rankdarbius, įkvėptus mūsų ir kitų šalių tradicijų. Projekte mūsų mokiniai bendradarbiavo su bendraamžiais iš Kipro, Lenkijos, Turkijos ir Rumunijos. Pradžioje vyko mokyklų susipažinimas, kur mokiniai vieni kitiems pristatė sukurtus video siužetus apie save, mokyklą ir gimtąjį miestą. Po to moksleiviai ėmėsi pagrindinės veiklos - rinko medžiagą apie tradicinius  Europos šalių amatus, rankdarbius ir šventes. Taip jie pažino skirtingas kultūras, galėjo palyginti panašumus ir skirtumus. Visos projekte dalyvaujančios šalys pristatėme savo Kalėdų ir Velykų tradicijas. Projekto eigoje moksleiviai kūrė ir gamino įvairius rankdarbius: kalėdinius atvirukus, darbelius, skirtus tradicinėms šventėms, bei margino margučius panaudodami projekto partnerių tradicines technikas. Dar kūrė ir gamino  rankdarbius, kuriuose panaudojo tautinius motyvus, ir darbelius, skirtus ,,Mamos dienai“, ,,eTwinning draugui“. Baigiantis projektui, kiekviena komanda surengėme darbų parodėles. Sukurtas ir bendras visų šalių bendradarbiavimo galutinis produktas. Tai - internetinė knygelė ,,Handicrafting we know each other“. Į ją sudėjome projekto metu sukauptą ir atrinktą medžiagą, iliustruotą vaikų darbų nuotraukomis. Visus projekto kūrybinius procesus vaikai fotografavo, filmavo ir kūrė įdomius pristatymus savo draugams europiečiams. Šios veiklos mokiniams labai patiko, nes jie mokėsi ne tik technologijų dalyko, bet kartu išmoko kurti  žaismingus skaidrių pristatymus, video siužetus, interaktyvias žaidybines užduotis, naudojant naujas edukacines IT programas. Be to, viso projekto metu mokiniai daug bendravo su draugais iš partnerių šalių anglų kalba, tad ženkliai patobulėjo jų užsienio kalbos vartojimo įgūdžiai. Visa projektinė veikla buvo naudinga mokiniams, nes veiklos pamokose tapo motyvuojančios. Vaikai lavinosi pažinimo, komunikavimo, bendradarbiavimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo, bei asmenines - tokias kaip: savarankiškumas, atsakingumas ir pasitikėjimas savimi, kompetencijas.

Elena Kulbokienė, Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja metodininkė,