„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“

Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla prisijungė prie devintosios nacionalinės „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“. Akcijos tikslas - skatinti draugiškus vaikų, suaugusiųjų tarpusavio santykius, kurti saugią mokyklos aplinką.

„Savaitė be patyčių“  - 5 dienos  - 5 skirtingos spalvos. Kiekviena diena turėjo sutartą dominuojančią spalvą, kurią mokyklos bendruomenės nariai vieningai parodė aprangos detalėse, aktyviai įsitraukė į savaitės „spalvų terapiją“: Pirmadienis - DRAUGŲ DIENA (oranžinė). Antradienis - VILTIES DIENA (žalia). Trečiadienis - DŽIAUGSMO DIENA (raudona). Ketvirtadienis - KILNUMO DIENA (geltona). Penktadienis - GERUMO DIENA (mėlyna). Kiekvieną rytą vaikai dalino į mokyklą įeinantiems mokyklos bendruomenės nariams ne tik gerą nuotaiką, bet ir lapelius su užrašytomis motyvacinėmis mintimis pagal savaitės dienų spalvas.

Šią savaitę vyko pokalbiai, diskusijos su mokiniais klasės valandėlės metu. Organizuotas susitikimas su Plungės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne L. Jociene tema „Patyčių ir smurto prevencija“. 5-10 kl. mokiniai kūrė  filmukus, lankstinukus, skirtukus knygoms, iliustravo patarles apie draugystę. 1-4 kl. mokiniai surengė piešinių parodą „Aš moku draugauti“. Vyko 3-4 kl. mokinių draugiškos kvadrato varžybos, protų mūšis. 1-2 kl. mokiniai dalyvavo akcijoje „Dovana draugui“,  organizuota smagi žaidimų popietė. Vyko draugiškos 4 kl. mokinių ir pradinių klasių mokytojų stalo teniso varžybos. 7, 8, 10 kl. mokinai taip pat dalyvavo draugiškose tinklinio, kvadrato ir krepšinio varžybose. 5-10 kl. mokiniai visą savaitę žaidė žaidimą „Slaptas draugas“.

Užbaigdami „Savaitę Be patyčių“ mokiniai ir mokytojai rinkosi į  mokyklos aktų salę, kurioje vyko prevencinių filmukų peržiūra ir aptarimas. Vykdomomis veiklomis siekėme mokinių supratimo, kad gerbdami vieni kitus, toleruodami vieni kitų nuomonę, būsime laimingi, saugesni mokykloje ir už jos ribų.

Socialinė pedagogė Vilma Jomantienė