PASAULINĖ AIDS DIENA

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena, pasaulyje minima nuo 1988 m., Lietuvoje – nuo 1991 m., siekiant padidinti visuomenės     informuotumą apie ŽIV/AIDS. Šių metų Pasaulinės AIDS dienos kampanijos šūkis „Gyvenk pozityviai  ̶  žinok savo būklę dėl ŽIV“. Šiuo šūkiu visuomenė raginama atlikti ŽIV tyrimą ir žinoti, ar neserga ŽIV liga.Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos bendruomenė, minėdama Pasaulinę AIDS dieną, prisijungė prie  unikalaus ir masiškiausio šiai dienai skirto renginio Lietuvoje – protmūšio "AIDS - geriau žinoti 18", kuris vyko gruodžio 4 d. 13.45 val. mokyklos aktų salėje.

Dalyvavo dvi mišrios komandos iš 8a ir 8b klasės mokinių ir mokytojų. Vertinimo komisija pagrindinį dėmesį skyrė į komandų dalyvių pasiruošimą, žinias, gebėjimus.Viktorinoje - protmūšyje puikiai pasirodė abi komandos, tačiau sėkmingesni tą dieną buvo ir I-ąją vietą laimėjo komanda „AIDUKAI“.  II-oji vieta  atiteko komandai „PRIEŠ AIDS!“. Už dalyvavimą Pasaulinės AIDS dienos iniciatyvoje „AIDS: GERIAU ŽINOTI 18!“ visiems protmūšio dalyviams įteiktos padėkos, skirtos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC). I-os vietos laimėtojai apdovanoti saldžia dovanėle. Šis renginys buvo ne tik puiki galimybė mokiniams parodyti savo žinias, išmonę, bet  ir atkreipti dėmesį į ŽIV/AIDS bei narkomanijos problemas Lietuvoje ir pasaulyje.

Socialinė pedagogė V. Jomantienė